SPOTKANIA NA ULICACH LUBLINA

LIPIEC 2020

Karnawał Sztukmistrzów to imponujące wydarzenie celebrujące kulturę i sztukę uliczną. W drugiej połowie lipca do Lublina co roku przyjeżdżają przedstawiciele artyzmu cyrkowego z kilkudziesięciu krajów świata. Demonstrują swoje umiejętności z pasją i charakterem fascynując dorosłych i dzieci. 

Przechadzając się ulicami Lublina można zostać zaskoczonym przez kuglarzy, utalentowanych ekwilibrystów, iluzjonistów, linoskoczków czy magików ognia. W namiotach cyrkowych warto zapoznać się z wyrafinowaną sztukę cyrkową, raz rozśmieszającą, a kiedy indziej wprawiającą w oniemienie.  Zadzierając głowy w górę   będziemy podziwiać ludzi chodzących po taśmie.

Karnawał Sztukmistrzów w Lublinie to czas radości i zabawy. To możliwość podziwiania zdolności innych, fascynacji ekwilibrystycznymi talentami oraz poczucia więzi z ludźmi prezentującymi żywiołową sztukę. To także miejsce na oddanie się chwilom beztroski.

W roku 2020 Festiwal Sztukmistrzów odbędzie się od 23 do 26 lipca.

Zapraszamy sztukmistrzów do DOMU CIEKAWYCH SPOTKAŃ na noclegi.

SIERPIEŃ 2020

Jarmark Jagielloński odbędzie się w tym roku w dniach 21-23 sierpnia.

Sierpień w Lublinie jest pod znakiem największego festiwalu sztuki i kultury ludowej w Polsce. Przewodnim elementem tegorocznego programu   będzie zielarstwo.

Lublin w tych dniach przemienia się w enklawę piastującą tradycję i kulturę wielu regionów Europy. Powietrze przesiąknie zapachami i smakami. Przechodnie będą mogli podziwiać ludową sztukę, oddać się muzycznym rytmom, wziąć udział w edukacyjnych zabawach i kulinarnych warsztatach, skorzystać z pokazów kinowych i spotkań z ciekawymi ludźmi.

Jarmark Jagielloński to skupisko rzemieślników i twórców ludowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Warto partycypować w spotkaniach z pasjonatami rodzimej i regionalnej tradycji, zajrzeć do interesujących    galerii sztuki lud oddać się turystyce zakupowej. Będą też spektakle demonstrujące oryginalność wyrobów. Ponadto aura tych spotkań będzie umilona muzyką i śpiewem.   Koncerty kapel odbędą się na dużej scenie, ale również pojawią się małe melodyjne prezentacje, jak i zabawy taneczne. 

Rodziny z dziećmi powinny skorzystać z Jarmarkowego Podwórka, to jest miejsca zaprojektowanego dla gier i różnorodnych zabawek ludowych. Uzupełnieniem będą muzyczne warsztaty prowadzone przez pedagogów tradycji.

Jarmark Jagielloński w Lublinie to czas podziwiania tradycji. To okazja do rozmów z ludźmi pochodzącymi z różnych kultur i tradycji, poczucia wspólnoty z innymi uczestnikami programu, refleksji nad historią i ludową kulturą, a także czas na indywidulne przemyślenia na temat sztuki i tradycji. Zapraszamy wystawców na noclegi do DOMU CIEKAWYCH SPOTKAŃ.