Jak zorganizować urodziny- niespodziankę?

Masz fantazję? Chcesz sprawić komuś bliskiemu przyjemność? Zobaczyć uśmiech na twarzy kogoś, na kim Ci zależy? I samemu dobrze się bawić przy tej okazji? Czemużby nie zaskoczyć  bliskiej nam osoby zorganizowaniem przyjęcia urodzinowego jako  niespodzianki? Któż nie lubi w końcu otrzymywać takich  prezentów w ważny dzień…?  To spotkanie nie musi być sztampowe. Poniżej kilka podpowiedzi, na które warto zwrócić uwagę organizując tego typu przyjęcie.

Sekret do ostatniej chwili

Aspekt zaskoczenia jest zasadniczy, dlatego przygotowania mają być otoczone aurą enigmy. Największy plotkarz czy klekotka powinni być odsunięci z akcji. Mają się dowiedzieć o przedsięwzięciu na ostatni moment. Niestety niezbyt to eleganckie, ale jednocześnie niezbędne dla efektu miłego zdumienia…

Lokum na imprezę

Odpowiednio dobrane miejsce ma ogromny wpływ na nastrój gości i powodzenie imprezy. Jeśli ma to być rzeczywiście niespodzianka, unikaj punktów znanych solenizantowi. Można wynająć stoliki w pubie, całą knajpkę, mieszkanie przystosowane do tego typu spotkań lub cały dom – wszystko zależy od budżetu i rangi uroczystości. Jeśli zaś impreza – niespodzianka ma się odbyć w domu, to wszelkie zabiegi należy tak zaprojektować, by na ich ślad nie trafił solenizant. To rzeczywiście wymaga pomysłowości i wysiłku, ale jest też w tym sporo frajdy. Super, gdy masz do dyspozycji jakiś magazyn (piwnicę czy duże auto), by ukryć różne gadżety na przyjęcie.

Scenariusz

Optymalnie, gdy uda się tak zaaranżować scenariusz wydarzenia, że niczego nieprzewidująca osoba, przekraczając próg wybranego lokum –  zostaje w sympatyczny sposób oszołomiona. Na powitanie można wynająć zespół muzyczny.  Pomieszczenia nie dekorujemy niczym przy wejściu, za to dajemy upust naszej kreatywności tuż za drzwiami. Wysmakowana oprawa estetyczna imprezy okolicznościowej podkreśli  właściwie atmosferę. Ma oczywiście nawiązywać do wydarzenia, które świętujecie! Błyszczące świecidełka też mile widziane! Ciekawe menu pomoże zaintrygować gości i solenizanta. Można zamówić interesujący  catering lub przygotować samodzielnie – znów decyduje tu budżet. Potem można pomyśleć o atrakcyjnych grach i zabawach poza muzyką, tańcami i rozmowami… Mogą również pojawić się  sztuczne ognie.

Czas imprezy

Jeżeli przygotowujesz imprezę urodzinową, to fajnie ją odbyć  tego samego dnia, którego wypadają urodziny. Przyjęcie – niespodzianka po terminie jest o wiele mniej atrakcyjne niż to przed czasem, dlatego jeśli dzień, który w ten sposób chcesz uczcić wypada w środku tygodnia, i nikomu ta data nie odpowiada (z reguły tak bywa), to lepiej zorganizować przyjęcie w weekend przed niż w weekend po istotnej dacie.

Jak ściągnąć solenizanta w konkretne miejsce?

Kluczowym punktem imprezy – niespodzianki jest sposób skłonienia jubilata do przybycia do właściwego lokum i o adekwatnej porze. Co wybrać: intrygę, prośbę o drobną pomoc czy o prostu zaproszenie na pogawędkę we dwoje? Lepiej zadziałać neutralnie zamiast wymyślać poważny problem…. Informacja o awarii niekoniecznie dobrze wpłynie na nastrój solenizanta. Pretekst ma zakamuflowany i efektywny.

Jak nie popaść w niełaskę?

Biorąc się za przyjęcie – niespodziankę koniecznie uszanuj  charakter osoby, której chcesz sprawić przyjemność. Nie zapraszaj ludzi, których ona nie lubi. Nie organizuj  imprezy w miejscach, które nie są w jej stylu.  To solenizant przed wszystkim ma się czuć się dobrze w atmosferze, którą kreujesz.  To ma być radość a nie stres!  Dobrej zabawy!

A my przy tej okazji zapraszamy na organizację imprezy w DOMU CIEKAWYCH SPOTKAŃ! Niejedni już tu wyśmienicie się bawili…:)