Integracyjne Spotkania Pracowników

Spotkania integracyjne to bardzo potrzebny aspekt motywacji pracowników dający im poczucie  bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa, które organizują  integrację  odnoszą więcej korzyści. Grupa, która ze sobą współpracuje w  miłej atmosferze, odnosi lepsze efekty. A to wiedzie  do atrakcyjniejszych rezultatów zdobywanych dla dobra całego zespołu i przedsiębiorstwa.

Na przykładzie zorganizowanych w ostatnich dniach tego typu mityngów w DOMU CIEKAWYCH SPOTKAŃ, przygotowaliśmy trzy najważniejsze wskazówki dotyczące zaplanowania integracji  dla niedużego zespołu.  Dobry organizacja to gwarancja,  że spotkanie integracyjne przyniesie korzyści i nie przysporzy poczucia niepotrzebnego kosztu.

1) Zapytajcie grupę o jej oczekiwania tak by miała poczucie udziału w podejmowaniu decyzji

Bardzo istotne jest, by pracownicy mogli podejmować decyzję, jak chcą spędzić czas w swoim gronie po godzinach pracy. To buduje pozytywną atmosferę. Przedstawcie miejsca do zakwaterowania, okolicę, kilka swoich pomysłów na zabawę,  jednak ostateczna decyzja ma zapaść demokratycznie.

2) Zróbcie coś, co polubi każdy

Istnieje dużo prawdopodobieństwo, że jest taka aktywność, która będzie lubiana przez każdego… Można przeprowadzić prostą ankietę – np. mailowo lub z wykorzystaniem narzędzia Google Forms – w której zapytacie o preferencje pracowników. Warto zamieścić  propozycje już sprecyzowanych kategorii miejsc, np. escape room, sala do tańczenia, nauka żonglowania, wrotkarnia, restauracja sushi, ściana wspinaczkowa, medytacja prowadzona, sesja jogi, trening antystresowy, wspólny koncert, warcaby, intelektualne zabawy integracyjne (można skorzystać z firmy szkoleniowej),  dyskoteka,  warsztaty kulinarne,   itp.

3) Koniecznie czas na wspólne grillowanie, ognisko, siedzenie przy kominku

Przedsięwzięcia typu piknik sprawdzają się doskonale na budowanie więzi i scalanie zespołu. To czas poza cenzuralnych rozmów, otwierania się, zawiązywania nowych przyjaźni. Nagle widzimy w koledze po fachu nie tylko zatwardziałego człowieka czynu, ale też wrażliwą istotę pragnącą uznania.

Najważniejsze są właśnie te autentyczne  dialogi po kolejnym… kęsie chipsa, wyznania szczerego koleżeństwa oraz błogi nastrój bez presji czasu.

Dom Ciekawych Spotkań zyskuje coraz większą popularność na spotkania integracyjne. Cieszymy się, że dobrze się Państwo u nas czujecie!