DOM CIEKAWYCH SPOTKAŃ promuje i wdraża standardy ECO

DOM CIEKAWYCH SPOTKAŃ promuje i wdraża standardy ECO. Co to oznacza w praktyce?

Jesteśmy zwolennikiem nowatorskiego podejścia do hotelarstwa i myślenia przyszłościowego, odpowiedzialności społecznej oraz postawy przyjaznej środowisku. Stawiamy na nowoczesność, podnoszenie kompetencji i wysoką jakość adekwatnie do oferowanych cen. Dbamy o środowisko.

Nasz obiekt jest wkomponowany w ład architektoniczny dzielnicy i posiada harmonijne ukształtowaną przestrzeń pod względem środowiskowym, funkcjonalnym i kompozycyjno-estetycznym. W budynku jest przegroda zewnętrzna z izolacją termiczną z wełny mineralnej. W 90 % posiadamy stolarkę okienną i drzwiową oraz szczelne otwory okienne i drzwiowe.

Instalację grzewczą stanowi nowej generacji kocioł gazowy, a odbiornik ciepła jest wyposażony w urządzenia regulujące dopływ ciepła w zależności od potrzeb: grzejniki – w zawory z głowicami termostatycznymi. Ciepła woda użytkowa jest przygotowywana centralnie poprzez kocioł gazowy.

Stosujemy energooszczędne oświetlenie (żarówki LED).

Prowadzimy regularne pomiary w zakresie zużycia wody oraz energii elektrycznej celem monitoringu.

Teren zielony dookoła budynku jest udekorowany rodzimymi gatunkami i odmianami roślin. Na tarasach, balkonach oraz w ogrodzie latem jest dużo kwiatów i krzewów w donicach.

Mamy stojaki dla rowerów.

Przestrzegamy segregacji odpadów i edukujemy Klientów w zakresie samodzielnej segregacji śmieci do odpowiednich worków.

Używamy reklamy zgodnej z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, bez dużych i „krzykliwych” banerów.

Podczas jakiejkolwiek renowacji na zewnątrz lub wewnątrz budynku stosujemy technologię przyjazną środowisku (farby i lakiery niskoemisyjne).

Na wyposażeniu DOMU CIEKAWYCH SPOTKAŃ są w głównej mierze materiały naturalne. W kuchniach i aneksach kuchennych znajdują się zestawy zrobione ze szkła. Nie używamy naczyń jednorazowego użytku.

Dajemy naszym Gościom do dyspozycji RTV i AGD o obniżonym zużyciu energii.

Dbamy o zmniejszenie zużycia papieru, używamy produktów z makulatury.

Stosujemy dozowniki do mydeł i szamponów do wielokrotnego uzupełniania. Nie stosujemy małych pojedynczych buteleczek.

Przy dłuższych pobytach jak kilkudniowa firmowa integracja zachęcamy do wymiany ręcznika / pościeli na żądanie.

Stale się doskonalimy w zakresie ochrony środowiska i zasad ekologicznej turystyki, a także standardów przyjętych w naszym obiekcie.

Pozostajemy otwarci na uwagi i opinie wszystkich naszych klientów, czy to Gości weselnych czy też uczestników spotkań kawalerskich bądź panieńskich. Zależy nam na usłyszeniu wszelkich wypowiedzi w kwestiach oceny podjętych działań proekologicznych oraz zaproponowanie rozwiązań lub przedstawienie potrzeb.